najlepszy rybi kolagen w proszkuPorady 

Dlaczego rybi kolagen jest najlepszy?

Dlaczego rybi kolagen jest najlepszy?

Produkty z kolagenem biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Stosują je gwiazdy, rekomendują specjaliści. Na półkach sklepowych znajdujemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki z kolagenem.

Lecz badania ukazują, że nie każde preparaty charakteryzują się taką samą skutecznością. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

Kolagen a budowa skóry

Skora nasza w 75% zbudowana z białka o nazwie kolagen, który jest odpowiedzialny za jej elastyczność. Jednak po 25 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Co roku ilość jego w naszej skórze zmniejsza się o ok. 1.5%.
Za jego spadek odpowiadają też inne czynniki, takie jak zbyt intensywne opalanie. Niedobór ten powinien zostać uzupełniony przez fibroblasty, nasze własne fabryki kolagenu będące w tkance łącznej. Lecz również zaczynają z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra się starzeje oraz wytraca jędrność. Jako iż w praktyce niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w posiłkach, warto sięgać po suplement diety z kolagenem.

Rodzaje kolagenu

Produkty z kolagenem dostępne na rynku mogą zawierać jeden z trzech rodzajów kolagenu: kolagen rybi, kolagen bydlęcy i wieprzowy. Te dwa ostatnie typy są najczęściej stosowane przez producentów, ponieważ są tanie oraz łatwo dostępne. Lecz nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Badania wykazały, iż najlepszy kolagen jest wytwarzany z łusek ryb. Jest to powiązane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Dlatego jest tak dobrze przyswajanym i w szybkim tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu.
Kolagen rybi i jego wpływ na skórę

Chociaż poprawia on kondycje włosów oraz paznokci i doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów ze stawami, najczęściej mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość oraz białko młodości to inne jego nazwy.

kolagen-rybi-w-proszku-z-witamina-COto jak działa kolagen:
– wygładza skórę i sprawia, że wygląda młodziej;
– pomaga skórze zachować odpowiedni stopień nawilżenia;
– zapobiega powstawaniu zmarszczek;
– wzmacnia elastyczność skóry.
Należy pamiętać, że niezależnie od formy czy przeznaczenia produktu, tylko taki produkt, który zawiera kolagen morski może spełniać obietnice producenta!

Kolagen w proszku

Related posts